arkaplan

Webliste'de Müzik Dinle

Facebook ile Hemen ye Ol ye Ol

Metro Fm Dinle

36.455 | FavoriteLoadingFavorilere Ekle

metro-fm-dinle


Metro FM, İstanbul’dan ulusal çapta yayın yapan bir radyo istasyonudur. Türkiye’nin ilk özel radyolarından biri ve aynı zamanda ilk yabancı müzik radyosudur.

Türkçe haricinde diğer dillerde Müzik yayını yapan radyo, karasal yayınların yanı sıra Turksat 2A Uydusu ile de dinlenilebilmektedir.
Uzan grubu tarafından kurulan radyo uzun süre bu gruba bağlı yayın organlarından biri olarak kalmıştır. Ancak Uzan Holding şirketlerine TMSF’nin el koyması ile kısa süreli devletin eline geçmiştir. 2005 yılı Eylül ayında düzenlenen ihale ile Kanada’lı iletişim grubu Canwest’e 22.850.000 USD bedelle satılmıştır.
Türkiye’nin yabancı parça çalan en popüler radyo kanallarından bir tanesidir.

Metro FM Uydu Frekansları

Digiturk & D-smart
Digiturk
Metro FM’i Digiturk 407. Kanaldan dinleyebilirsiniz.
24 saat boyunca yabancı hit müziğin en iyilerini Digiturk 407. kanaldan takip edebilirsiniz!
D-smart
Metro FM, D-Smart 507. kanaldan da siz Metro FM severlere 24 saat müzik yayını yapıyor.

Uydu Turksat & Eurobird
TÜRKSAT 3.A

Frekans: 12 729
Sembol Oranı: 30 000
Polarizasyon: Dikey
Fec: 5/6
EUROBIRD2

22.5 Derece
Frekans: 11.040
Sembol Oranı: 1536
Polarizasyon: Dikey
Fec: 2/3

Metro FM Programları:

Big Man Morning Show
Mustafa Kemal Pehlivan’ın sunduğu Big Man Morning Show hafta içi her sabah 06:30 – 10:00 ve her Pazar saat 10:00 – 13:00′da Metro FM’de.

Happy Hour
Mehmet Yankı Yönel, hafta içi her gün saat 14:00 – 17:00 arası Happy Hour ile Metro FM’de!

Metro Hits
Mehmet Yankı Yönel, her Cumartesi 13:00 – 16:00 ve her Pazar 18:00 – 22:00 saatleri arasında Metro FM’de!

Drive Home
Özgür Taçkın hafta içi her akşam saat 17.00–21.00 arası Metro FM’de sizlerle! İster eve dönüş yolculuğunda, ister trafikte, ister ofisinizi terk ederken ya da isterseniz akşam trafiğini atlattığınızda evinizin konforunda… En çok sevdiğiniz hitler Metro FM’de capcanlı kulaklarınızda

Trafik… Uzun bir günün sonu… Okul.. İş… Hepsi geçti bitti! Artık müzik ve keyif zamanı. Dünya listelerinden hitler, trafiğe dair önemli notlar, sizler, bizler… Özetle eğlence bu frekansta

Özgür Taçkın hafta içi her gün 17:00 – 21:00 ve Cumartesi 10:00 – 13:00 saatleri arasında Metro Fm’de!

Weekend Hits
Özgür Taçkın hafta içi her gün 17:00 – 21:00 ve Cumartesi 10:00 – 13:00 saatleri arasında Metro Fm’de!

Metro Hits
Kenan Sarıkaya hafta içi her akşam saat 21:00–01:00, her Cumartesi 08:00 – 10:00 ve her Pazar 14:00 – 18:00 arası Metro FM’de sizlerle!

Hemen hemen birçoğumuz için bütün bir gün yoğun, stresli ya da tam tersi oldukça keyifli geçebilir… İşte saatler tam 21:00′i gösterdiğinde ve Metro FM’i açtığınızda benim sunumum ile yaz aylarında birbirinden keyifli hitlerle içinizi serinletecek ve soğuk kış aylarında da içinizi ısıtacak şarkılarla mikrofon başındayım. Tamamen sizlere hitap eden sıkı hit single’larla günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak ve gününüze eşlik edebilecek bir program, Metro Hits! Kısaca Metro Hits için hafta içi her akşam saat 21:00 – 01:00 arası kulağınız Metro FM de olsun… Keyifli dakikalar:)

Metro Is The Dance
Uğur Şener her Cuma ve Cumartesi saat 22:00–02:00 arası Metro FM’de en iyileri sizin için miksliyor!
Güncel dans hitleriyle yerinizde duramayacağınız, hafta sonu gecelerinize renk katan program “Metro Is The Dance” partiyi olduğunuz yere getiriyor. Avrupa ve Amerika listelerinin en iyi dans şarkıları her Cuma ve Cumartesi geceleri 22:00 – 02:00 arası sizin için Uğur Şener tarafından miksleniyor. Daha önce duymadığınız remiksler, dans parçaları, listelerden inmeyen dans hitleri ardı ardına radyonuzda.

Feel The Energy
Bertan Horasan, hafta içi her gün saat 10:00 – 14:00 Feel The Energy ile Metro FM’de!

Hot Chart 40
Türkiye’de yabancı müzik gündemini yakından takip edebileceğiniz, en çok sevdiğiniz şarkıları arka arkaya dinleyebileceğiniz bir program. Metro Hot Chart Top40 listesiyle hem dünya listelerinin gündemini, hem de Metro FM dinleyicisinin yabancı müzik zevkini Her Cumartesi 16:00 – 19:00 yakından takip edebilirsiniz.

Ara Gaz & Ara Gaz Best Of
Beşiktaş’ın unutulmayan yıldız futbolcularından Pascal Nouma ve Türkiye’nin önemli radyocuları arasında yer alan başarılı sunucu, oyuncu Kadir Çöpdemir “Ara Gaz” programıyla hafta içi her gün 18:00 – 20:00 saatleri arasında Metro FM’de.

Late Night Hits
Kenan Sarıkaya her Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe saat 23:00 – 06:30 arası Metro FM’de sizlerle!

Metro FM DJ & Programcıları:

Mustafa Kemal Pehlivan Kimdir?

17.10.1978 Tarihinde doğdum iyi ki doğmuşum! Önceleri mühendis olmamı isteyen ailem benim dik kafalı davranış bozukluğum yüzünden bu isteklerinden vazgeçmiş ve beraberinde arzu etmiş olduğum mesleklere yönelmem doğrultusunda bana destek olmaya karar vermiştir.
Bu doğrultuda önce 1994 yılında radyo programcısı, sonrasında ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Heykel bölümünü bitirerek heykeltıraş olmuş, hayatıma mutlu mesut devam ederken ara ara televizyonlarda belgesel programları çekmiş ve gezip tozmayı seven bir adam haline gelmişimdir. Zira tüm bu olaylar hayatıma duhul ederken radyo hep olmuş ve olmaya da devam edecektir!
RADYOYU seviyorum; sen de sev ve beni dinle. Hafta içi her sabah 06:30-10:00 arası Türkiye’nin en iyisinde!

M. Yankı Yönel Kimdir?
İstanbul’da sıcak mı sıcak bir günde, 15 Haziran’da doğdum. Küçük yaşlarımdan itibaren müzikle hep iç içeydim, sanırım müziğin verdiği enerjiyi daha o yaşlarda hissetmiştim. Okul yıllarım da çok farklı değildi; müzik hep çok uzak olmayan bir yerlerde benimleydi. Bazen 90′lık bir kaset içerisinde sadece benim sevdiklerimle, bazense beğendiğim bir sanatçının plağında… Bu alışkanlık 90′lı yılların gelişi ile birlikte yerini yavaş yavaş CD’ye bıraktı. 1993 yılı Türkiye için önemli bir tarihti bana göre, yeni yeni tanıdığımız özel televizyon kanalları ile birlikte hayatımıza FM bandı üzerinden yayın yapan radyolar girmişti. O tarihe kadar farkına varamadığım radyonun apayarı bir dünya olduğunu keşfettiğim anda ‘ben de orada olmalıyım’ dedim kendi kendime. İşte böyle başladı benim hikayem.
1993 yılından beri oradan, buradan veya şuradan; aslında bi yerlerden tanışıyoruz sizinle. Şimdilerde Metro FM’de hafta içi her gün 14:00 – 17:00 saatleri arasında sizlerleyim.

Özgür Taçkın Kimdir?
Küçücük bir çocuğu radyoyu açık bırakarak evde tek başına bırakırsan olacağı budur işte! Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, radyo tiyatrosunun dinlendiği o zamanlardan gelmiş tutku. Hangi müzik türü olduğu önemli değil, yeter ki ruhu alıp götürsün bir yerden başka bir yere… Ya da başka bir zamana! Özgür 16 yaşındayken ilk canlı radyo tecrübesini tattı. Yıllardır dinleyici olarak çalıştığı memleketin ilk özel radyolarının birine Galatasaray Lisesi’nden konuk öğrenci olarak çağrıldığında artık her şey farklı olmaya başladı onun için. 90′ların başıydı, INXS – Beautiful Girl çalıyordu ve bu çocuk için radyo o gün başladı. Aklınıza gelen bütün özel ve en güzel radyolardaki yayıncılık tecrübesinden sonra Metro FM’de sizlerle her akşam buluştuğunda heyecandan eli ayağı hala titrer. Kırmızıyı, retroyu, brokoliyi ve uçan şeyleri çok sever. Ha bir de unutmadan, hafta içi akşamları saat 17:00 – 21:00 arasında size yolda da eşlik eder

Kenan Sarıkaya Kimdir?
2003 yılında İzmir’de mikrofonla tanıştım. Müzik her zaman benim için önemliydi. İzmir’de bir müddet çeşitli yerlerde sunuculuk ve dj’lik yaptıktan sonra İstanbul’a transfer oldum. Müziğin yanında hobi olarak off- road ve yelken sporlarıyla ilglenmekteyim. Hafta içi her akşam saat 21:00 – 24:00 saatleri arasında günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak en iyi hitlerle Metro FM’de mikrofon başındayım.

Uğur Şener Kimdir?
Bir rivayete göre 1987 yılının 27 Mayıs’ında İzmir’de dünyaya gelmişim. Çok net hatırlamadığım 7 yıl sonrasında ilk ve ortaöğretimim için İzmir Özel Çamlaraltı Koleji’ne gönderildim. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazanmamla birlikte İstanbul maceram başladı. Müziğe olan merakım kendimi dj kabininde bulmama sebep oldu. Her Cuma ve Cumartesi gecesi 22:00 – 02:00 arası en iyileri Metro Fm’de mixliyorum!

Bertan Horasan Kimdir?
Sıcak bir temmuz sabahında dünyaya açtım gözlerimi ve o günden beri hep keyifle yaşadım. Okul hayatım hep sorunlu geçti çünkü çalışma hayatım çok küçük yaşta başladı. Genç yaşta ilk olarak profesyonel tiyatroyla sahnenin tozunu yuttum. 17 yaşımda ise kendimi ABD’nin Washington DC eyaletinde buldum. Orada yaşadığım uzun yıllar boyunca “Bertan” adına dili dönmeyen Amerikalılar yüzünden “Bört” diye bir lakabım oldu ve ben bunu özümsemiş bulundum. İşin kötüsü beni ziyarete gelen yakın Türk arkadaşlarım da özümsemiş bulundu ve lakap kalıcı hale geldi. Duke Ellington School of Arts’da tiyatro bölümünü bitirip lise diplomamı aldım. Daha sonra New York Film Academy’de Sinema oyunculuk üzerine akademik workshoplara katılıp ülkeye geri adım attım. Geri döndüğümde Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden lisans diplomamı aldım.
Radyoculuk kariyerim 2004’te Radio Hot’da başladı. Yerel bir yabancı müzik radyosu olan bu radyoda 6 ay yayın yapıp piştikten sonra Best Fm’e geçtim ve 2 yıl boyunca hafta sonu yayınlarımla dinleyicilerle buluştum. Bu esnada birçok dizi ve reklam filmlerinde irili ufaklı roller aldım. Bunlardan bazıları 2004 yılında Hayat Bilgisi, 2005 yılında Çemberimde Gül Oya ve İstanbul Şahidimdir, 2006 yılında Yalancı Yârim, 2008 Yılında Çemberin Dışında ve son olarak 2012 Yılında Keşanlı Ali Destanı’nda rol aldım. Aynı zamanda 2007’de MTV Türkiye’de başlayan VJ’lik görevim süresince The Rock Chart, World Chart Express, MTV Ekstra Canlı Talk Show, Gündüz Gece Eğlence ve kanalın tek sponsorlu iç yapımı 22:00 / 05:00 Play The Night programlarının sunuculuğunu yaptım.
Bundan böyle Metro FM frekanslarında hafta içi her gün 10:00 – 14:00 saatleri arasında FEEL THE ENERGY konseptiyle radyolarınızdaki ses olacağım.

Cengiz Ünsal Kimdir?
1993 yılında ODTÜ İstatistik bölümünden mezun oldu. Birkaç başarısız radyo kurma projesinden sonra burada kurulmuşu var diyerek aynı yıl yerel bir radyoda yayıncılığa başladı. Radyonun kısa bir süre sonra kapanması onu yıldırmadı ve başka bir yerel radyo buldu. Bu radyoda yöneticiliğe kadar yükseldi ve yerel radyoculuğu zirvede bırakma kararı alarak, 1997 yılında Radio Mydonose’da akşam drive-time kuşağında yayına başladı; aynı zamanda radyonun müzik direktörlüğü yaptı.
Tarih tekerrür etti ve Radio Mydonose’da da yöneticiliğe yükseldi. 2011 yılında Metro FM Radyo Müdürü oldu. Halen Metro FM ve Radio Mydonose’da radyo müdürü olarak yayıncılığa devam ediyor.

Pascal Nouma – Kadir Çöpdemir Kimdir?
Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir, Metro FM’deki “Ara Gaz” programında, her akşam eve dönüş trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde, güncel konular üzerine konuşacak, olayları kendilerine özgü tarzlarıyla yorumlayacaklar.
Beşiktaş’ın unutulmayan yıldız futbolcularından Pascal Nouma ve Türkiye’nin önemli radyocuları arasında yer alan başarılı sunucu, oyuncu Kadir Çöpdemir hafta içi her gün 18:00-20:00 arası Türkiye’nin en iyisinde!

  • bertan horasan twitter
  • metro müzik
  • bertan horasan
  • metro fm çalan şarkılar dinle
  • metro fmde çalan şarkılar dinle
Yukarı